S ohledem na externí realizace u našich zákazníků, důrazně doporučujeme, vždy sjednat osobní termín pod číslem:

+420 728 076 479, p. Ensinger

UVC systémy, UV lampy a jejich použití

Katalog ponorných UV lamp ke stažení v PDF zde: ponorne UV katalog.pdf (544,8 kB)

Dezinfekce vody pomocí UVC technologií chrání životního prostředí a nalézá použití v mnoha odvětvích, jako např. všeobecné vodní hospodářství, rybníkářství, úprava bazénové a pitné vody, ČOV, desinfekce studniční vody, odpadové hospodářství, vzduchotechnika, gastronomie, masný průmysl, zdravotnictví, desinfekce povrchů a další. Tento čistě fyzikální proces, eliminuje použití chemických látek na minimum. Dodáváme různé systémy germicidních zařízení a příslušenství. Poradíme vám, ať už se jedná o jednoduchá dezinfekční zařízení pro úpravu rybničních a bazénových vod, nebo o zařízení určená pro profesionální dezinfekci ve výrobním sektoru. UV-C vlnová délka 253,7 nm, je svým baktericidním účinkem ideální pro UV dezinfekci vzduchu, vody, ploch a potravinářství. DNA mikroorganismů je pomocí UV-C záření natolik narušena, že další rozmnožování již není možné. Proto je použití UV dezinfekce velmi různorodé.

 

Zahradní a koupací jezírka, vodní hospodářství, biotopy, úprava bazénové vody

Především v recirkulačních zahradních rybnících dochází často k nadměrné obsádce ryb. Aby se zabránilo přetížení ekosystémů, skýtá aplikace UVC finančně nenáročné výhody. Aby bylo v rybích farmách mikrobiální zatížení vody udrženo na nízké úrovni, je UV dezinfekce jediné možné řešení, bez použití chemických prostředků. UV záření eliminuje veškeré biologické zákaly vody, shlukuje a ničí buněčné struktury řas, narušuje DNA parazitů, bakterií a virů. Dodáváme potřebné systémy UVC a odpovídající příslušenství.

 

Úprava pitné vody

Přístup k čisté pitné vodě v celosvětovém měřítku, není samozřejmostí. Použití UV záření pro dezinfekci pitné vody je ve střední Evropě nejmodernějším standardem a pro EU je upravována podle zvláštní evropské normy DVGW, kterou naše zařízení splňují. Dezinfekcí vody pomocí UVC je usmrceno 99,99% škodlivých mikroorganismů. Použití chloru může být sníženo na minimum. Naše UVC lampy jsou vhodné pro všechny certifikované aplikace. V závislosti na velikosti zařízení, si může zákazník vybrat ze širokého sortimentu. Mimo UV lamp a předřadníků, nabízíme standardně kompatibilní senzory a měřící techniku včetně monitorovacích zařízení.

 

Vzduchotechnika, klimatizační jednoty a zdravotnictví

Aby se zabránilo šíření nákazy z klimatizačních systémů, musí být vzduch řádně upraven a ošetřen. Běžně se využívá použití vzduchových filtrů, nebo tzv. pračky vzduchu. UV dezinfekce může být podpůrně použita ve všech typech vzduchotechnických zařízení. UVC záření se aplikuje do vody a vzduchu tzv. přímým způsobem, ve vzduchových pračkách se aplikuje sterilizace UV, tzv. nepřímým způsobem. Pro tuto aplikaci nabízíme našim obchodním partnerům speciálně upravené germicidní UV lampy a související příslušenství

V oblastech, kde je nebezpečí infekce vzduchem, může být riziko minimalizováno prostřednictvím bakteriálních lamp UVC. Aplikace jsou vhodné pro nemocnice, lékařské ordinace, farmaceutický a potravinářský průmyslu. Nabízíme vhodná šroubení, stěnové příruby, křemenné trubice, UVC lampy a jejich příslušenství., vše dle potřebných certifikací.

 

Čističky odpadních vod a užitková voda ve výrobních systémech

Za použití UV dezinfekce na odtoku z čistíren odpadních vod, jsou mikroorganismy usmrceny bez chemikálií, jedná se tedy o ekologické, tudíž šetrné řešení k životnímu prostředí. Použitím UVC lamp jsou naše vody chráněny a ponechávají si své samočisticí vlastnosti. Pro UV dezinfekci odpadních vod, se používají velmi výkonné UV lampy a předřadníky. Pro jejich provoz doporučujeme používat naše UVI nebo UVX lampy a osvědčené systémy DS-C350/500.

Světový průmysl má největší poptávku po vodě. Vícenásobné použití vody je tedy ekonomicky a ekologicky velmi důležité. UV dezinfekce představuje budoucnost a šetrné zacházení s životním prostředím ve smyslu technologie úpravy veškerých vod. Pro průmyslové aplikace, je možné vybírat z celé řady našich UVC lamp. Pomocí lodní dopravy jsou po celém světě distribuovány mikroorganismy a mikroby pomocí balastních vod. Toto má katastrofální důsledky pro ekosystémy. Proto je bezpodmínečně nutné čistit balastní vodu tak, aby nedocházelo k rozšíření těchto organismů. UV dezinfekce je bez příměsí chemických látek a je šetrná k procesům v životním prostředí. Na vyžádání vám zašleme cenovou nabídku dle Vašich potřeb, včetně vhodných doplňků, jako systémy ponorných germicidních zářičů, digitálních předřadníků a senzorů.

Více k ponorným UV systémům zde: zahradni-jezirka-koi.webnode.cz/uv-lampy-zahradni-jezirka/

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte zde kontaktovat.

UV systémy pro dezinfekci slané a sladké vody bez chemie