S ohledem na externí realizace u našich zákazníků, důrazně doporučujeme, vždy sjednat osobní termín pod číslem:

+420 728 076 479, p. Ensinger

Zelené vláknité řasy, úprava vody, Blanket Weed original

V jarních a podzimních měsících dochazí obvykle k nadměrnému růstu vláknitých řas. Jedná se o běžný jev, který je vyvoláván zbytky organických nečistot z krmiv a okolních poletů, které nejsou v chladnějším a nestabilním počasí odbourávány pomocí biologických filtrací. Kolísavé teploty vody a náhlé změny ve vodním biotopu přispívají k bujnému růstu. Řasy obrůstají veškeré možné plochy a instalační prvky a dosahují často délky až několika desítek centimetrů.

V tomto případě je nutné řasy eliminovat a vytvořit v druhém kroku takové podmínky, aby k dalšímu růstu řas již nedocházelo, to vše s ohledem na přítomné ryby a ostatní vodní živočichy.

 

Krok 1. Clean green algae (CGA)

Odstranění řas pomocí biologického přípravku clean green algae, který řasy oddělí od podkladu a vyzvedne na vodní hladinu. Řasy je nutné poté odebrat pomocí síťky, nebo podběráku. V případě silného a extrémního znečistění, je nutné tento krok 2 - 3 krát v následujících dnech opakovat a následně vyčistit filtrační systém.

 

Krok 2. Green algae stabilize (GAS)

Po základním mechanickém odstranění řas je nutné použít biologický přípravek Green algae stabilize, který zamezí dalšímu a opětovnému růstu vláknité řasy. Tento úkon postačí jednorázově na celou provozní sezónu, resp. nedojde-li k zásadní výměně rybniční vody.

 

Oba produkty Clean green algae a Green algae stabilize máme skladem. Dodáváme v potřebném a naváženém množství pro konkrétní použití a konkrétní objem vody. Jedná se o čistě biologické produkty, které neškodí vodním živočichům, ani bahením rostlinám. V případě potřeby nás prosím kontaktujte se svým požadavkem, nebo dotazem. Rádi vám poradíme, jak docílit v jezírku čisté a průhledné vody, bez řas a jakýchkoliv jiných nedostatků. Oba produkty jsou vhodné také pro koupací jezírka a rybníky s koi.

 

Original produkt of the Ogata Koi Farm - Japan Fukuoka/Kurume

www.ogatakoi.com